Milyen információkat tartana fontosnak megismerni állásra pályázóként a cég küldetéséből és stratégiájából? Miért lenne célszerű ezekről tájékozódnia? Honnan gyűjtene információkat?
Kedves Hallgatók!
Élmény volt olvasni a blog kommentjeiteket, úgy érzem, hogy ezek voltak az eddigi legfelkészültebb és legjobb kommentek, amiket erre a kérdésre olvastam az elmúlt években, habár pár jó nagy baki is beszaladt.
Sok szeretettel ajánlom mindenki figyelmébe a korábbi válaszaimat a kérdésre http://vallgazd.blog.hu/admin/post/edit/2380314, de pár szóban azért írok a kommentjeitekre.
Igen, nagyon jó, hogy mindenképp ismerjétek meg a küldetést, a stratégiát, nézzétek a honlapot, facebookot, linkedin-t, twittert, de próbáljatok meg már ott dolgozó alkalmazottól is érdeklődni, hogy valóban úgy van-e, ahogy a különböző fórumokon írják. Talán egyedül az maradt ki részletesebben, hogy az adott munkakört, az ahhoz tartozó feladatokat, annak követelményeit, a döntési kompetenciákat és a felelősséget is nézzétek meg.
Nagyon tetszett a következő bejegyzés: „ahhoz hogy én hosszútávon is elérjem a személyes céljaimat, azoknak összhangban kell lenniük a vállalat egészének céljaival” – bárcsak sokkal többen gondolnák így
Az e-cegjegyzek és az e-beszamolo nagyon jó felvetések, sőt akár számolhattok is előtte pár mutatót, de azért ne essetek abba a hibába, hogy azt hiszitek jobban ismeritek a céget mint az ott dolgozó vezetők.
A CSR tevékenység nagyon hangsúlyosan került be, aminek ugyancsak örülök, ez egyébként a ti és a vállalat céljaitokhoz vezet vissza ismét.
Fontos, hogy a stratégia alapvetően meghatározza milyen típusú embernek érdemes ott dolgoznia, de az az alapvető célja minden üzleti vállalkozásnak ahogyan az első előadáson tanultátok. A csapatfelállás egyébként taktika nem pedig stratégia. És általában nem ismeri a legtöbb pályázó korábbról azt a céget, amihez pályáz.
Szeretném azonban kérni, hogy (leendő) közgazdászként ne írjatok már olyat, hogy „ez már a gazdaság csőd szélére haladó helyzetet mutatja”. Ez a mondat több ponton is helytelen, ráadásul „egyre drágább a foglalkoztatás”? Hol, kinek, mikor, miben mérve?
Még a végére idézném a tavalyi válaszomból:
„Annyit szeretnék ezen felül hozzátenni, hogy ahogyan általában az ilyen kérdések, így természetesen ez is alapvetően az alapfeltevéseiteken múlnak, ezért azt javaslom, hogy a válaszaitok olvasásakor azt a kérdést tegyétek fel, hogy milyen feltételezések alapján jutottatok erre a megállapításra.”
Üdvözlettel:
Stocker Miklós
egyetemi tanársegéd
Vállalatgazdaságtan Intézet, Üzleti Gazdaságtan Tanszék